Nieuws

vastgoed

26 april 2020

Resultaten 2019 en start 4e kapitaalronde Huurwoningenfonds (voorheen Vaster Invest)

Het Huurwoningenfonds sluit het jaar 2019 af met een totaal jaarrendement van ruim 9% wat behaald is vanuit de verhuur van honderden woningen en de waardeontwikkeling van de acht wooncomplexen (deels nog in aanbouw gedurende 2019). Het Fonds krijgt in toenemende mate bekendheid in de vastgoedsector, met als resultaat een flink aantal mooie projecten in de pipeline (o.a. in Dordrecht, Scheveningen en Duiven). De vierde kapitaalronde van het Huurwoningenfonds is daarom gestart. Het Fondsmanagement houdt er echter wel rekening mee dat in verband met de ontwikkelingen rondom het Corona-virus, een aantal van deze projecten zullen vertragen. Nieuwe acquisities zullen uiteraard bezien wordenin het licht van de ontwikkelingen van de markt. Corona zal, naar verwachting, de Nederlandse woningmarkt minder raken dan andere financiële markten, maar dat neemt niet weg dat de onzekerheid ook in dit segment verhoogd is. Derhalve wordt de doelstelling voor deze ronde verlaagd naar ca. € 12,5 mio en hebben wij de intentie na de zomer een vijfde kapitaalronde te starten met een vergelijkbare doelstelling. De unitprijs voor deze kapitaalronde is ten opzichte van ultimo 2018 met ruim 8 % gestegen tot € 1.199,=. Bij de introductie van het Fonds in najaar 2017 was deze unitprijs € 1.000,=. Momenteel heeft het Fonds ruim € 43 miljoen aan fondsvermogen. Naar verwachting kunnen er in deze ronde weer een behoorlijk aantal geïnteresseerde investeerders van de wachtlijst worden toegelaten, die een minimaal bedrag van € 100.000,- dienen in te leggen.

Ander nieuws

vastgoed

Jubileum 2026 ✨ 10 jaar Anders Invest ✨ Ons jubileum was een moment van terugkijken én vooruitdenken. Gert Jan Huisman opende de avond met een inspirerende terugblik op tien jaar Anders Invest: ondernemerschap, groei en samenwerken aan duurzame waarde. Daarna doken we de actualiteit in. Joris Luyendijk en Raymond Mens gingen met elkaar en de zaal in gesprek over democratie, geopolitiek en onze rol in een wereld vol onzekerheid. Foppe de Haan sloot af met een krachtige les: goed leiderschap maakt altijd het verschil; mensgericht in aanpak, compromisloos op het resultaat. Voor landen, organisaties en teams. De avond werd vakkundig en intelligent begeleid door moderator Vincenza La Porta. Tussen de inhoudelijke gesprekken door zorgden AI‑gecreëerde komische filmpjes – gebaseerd op uitspraken van wereldleiders over Anders Invest – voor lucht, relativering en een glimlach. Al 10 jaar staat bij Anders Invest één overtuiging centraal: het beste uit mensen en ondernemingen halen door waarden gedreven samenwerking. Met visie, vertrouwen en verantwoordelijkheid. Op naar de volgende tien jaar.

Lees verder

26 januari 2026

industrie

Anders Invest participeert in Genap Anders Invest heeft een 49% participatie gerealiseerd in Genap uit ’s-Heerenberg. Genap realiseert maatwerk folieconstructies en wateropslagsystemen voor tuinbouw, landbouw en GWW. De onderneming heeft een jaarlijkse omzet van circa € 25 miljoen en biedt werk aan ruim 100 medewerkers. Genap is al decennialang een toonaangevende speler in de wereld van water- en vloeistofopslag. Vanuit het hoofdkantoor en de productiefaciliteit in ’s-Heerenberg en de tweede productielocatie in Steenwijk werkt het bedrijf aan hoogwaardige folieconstructies die overal ter wereld worden ingezet. Dat varieert van watersilo’s en -bassins voor de glastuinbouw tot afdichtingsconstructies voor omvangrijke infrastructuurprojecten en mestopslagsystemen in de agrarische sector. De kracht van Genap zit in de combinatie van eigen materiaalverwerking, vakmanschap en technische diepgang. Kunststoffen als HDPE en LLDPE worden in eigen huis verwerkt en uitgebreid getest in het laboratorium, waar R&D en gecertificeerde lasprocessen zorgen voor een constante en aantoonbare kwaliteit. Binnen de GWW-sector werkt Genap aan grote infrastructurele projecten, van wegen en tunnels tot  de afdichting van stortplaatsen. Het bedrijf brengt daarbij enorme oppervlakten waterkerende geomembranen aan, soms meer dan 100.000 m² per project. Genap onderscheidt zich vooral door een expertise die maar weinig partijen beheersen: het vakkundig aanbrengen van deze waterkerende lagen in natte omstandigheden. Genap levert en monteert zijn systemen wereldwijd, ondersteund door een netwerk van eigen vestigingen en partners. Voor de internationale tuinbouwmarkt beschikt het bedrijf over lokale productie en installatie in o.a. Canada en Mexico. Daardoor blijven levertijden kort en kunnen projecten in die regio’s direct en efficiënt worden begeleid. In de landbouwsector levert het bedrijf al tientallen jaren betrouwbare systemen voor mestopslag. Deze oplossingen sluiten aan op de steeds strengere regelgeving en spelen een belangrijke rol bij het voorkomen van geur- en CO2-emissies. Dick van Regteren blijft aan als algemeen directeur en aandeelhouder. Met de deelname van Anders Invest Genap zich op verdere professionalisering van de organisatie, uitbreiding van de internationale productiecapaciteit en doorontwikkeling van oplossingen voor water- en mestopslag en folieconstructies voor de GWW-sector.

Lees verder

08 januari 2026


Al het nieuws