Nieuws

industrie

06 april 2022

Anders Invest beoogt kapitaalronde van € 100 miljoen

Anders Invest groeit hard: met inmiddels 25 medewerkers zijn er in 2021 18 transacties gedaan en er staan nog een heel aantal investeringen op stapel. In april starten omvangrijke kapitaalrondes bij de bedrijvenfondsen in de industrie en food&agri en het vastgoedfonds in huurwoningen. De wervingsdoelstelling bedraagt in totaal circa €100 miljoen aan nieuw kapitaal. De waardeontwikkeling in de twee grote, langer bestaande fondsen industrie en huurwoningen is goed en het dividend dat uitgekeerd wordt is eveneens toegenomen.

De 25 bedrijven in het industriefonds worden geraakt door de grondstoffencrisis, tekorten aan onderdelen en inflatie, maar tonen zich veerkrachtig. Ondanks de turbulentie werd 2021 afgesloten met een totale performance van 13,9%. De verwachte effecten van de Oekraïne-oorlog zijn in individuele gevallen in de waardering verwerkt. Sinds de start eind 2015 behaalde van het fonds een gemiddeld rendement van ruim 15% per jaar. De portfolio bedrijven keerden meer dividenden naar het fonds uit, waardoor het dividend aan investeerders verhoogd kon worden. Het industriefonds heeft dan over een periode van 7 jaar een gemiddelde uitkering van 8% per jaar gerealiseerd. De unieke aanpak en het netwerk in de maakindustrie leveren toegang tot nieuwe investeringskansen op, steeds vaker ook als toevoeging op bestaande bedrijven. Er zijn meerdere kansen in een vergevorderd stadium, waardoor de 9e kapitaalronde gestart wordt met een wervingsdoelstelling van €35 tot € 40 miljoen. Eén van deze trajecten is de overname van een bekend Nederlands maakbedrijf in consumentenproducten met een omzet boven de € 100 miljoen. Dit gaat tot de oprichting van een 3e co-investeringsfonds leiden, waarvoor de werving eveneens is gestart.

Ook het huurwoningenfonds, het in omvang tweede fonds van Anders Invest ontwikkelde zich goed. Tevreden huurders en geringe leegstand zorgen voor goede operationele resultaten. De totale performance van het fonds in 2021 bedraagt ruim 17%. Daarmee komt de gemiddelde performance sinds de start van het huurwoningenfonds in najaar 2017 op ruim 12% per jaar. Ook hier wordt een duidelijk hoger dividend uitgekeerd, wat het gemiddelde dividend sinds de start op ruim 3,3% per jaar brengt. Het fonds investeerde recentelijk in ruim 600 grotendeels nieuwe woningen in Groningen en Harderwijk die in 2022 en 2023 gebouwd gaan worden. De inkoopprijs en het verwachte rendement op deze nieuwe projecten zijn goed, waardoor een investering in de nu gestarte 6e kapitaalronde een aantrekkelijk rendements/risico-profiel heeft. De wervingsdoelstelling ligt tussen € 25 en €30 miljoen.

Het in 2021 gestarte food&agri-fonds realiseerde tot nu toe vijf overnames, merendeels op het terrein van gezond en duurzaam geproduceerd voedsel en diervoer. De meest recente investering van dit bedrijvenfonds betreft Service2Fruit, een online platform voor de veiling van groente en fruit. Het biedt online volledige transparantie voor hard fruit, waardoor vraag en aanbod elkaar eenvoudiger vinden. Het fonds dat minder dan 1 jaar oud is, realiseerde een waardestijging van bijna 5%. Het team is uitgebreid met twee collega’s zodat samen met de bedrijven kan worden gewerkt aan groei en rendement, zowel op financieel vlak als op het gebied van duurzaamheid en sociale impact. Op dit moment zijn er twee kansrijke proposities in de due diligence fase. Verdere overnames worden in de loop van het jaar verwacht en daarom start het fonds de werving voor de 2ekapitaalronde van €15-20 miljoen.

De inschrijvingen voor deze 3 kapitaalrondes en de co-investeringskans sluiten eind april. Naar verwachting wordt rond de zomer nog een kapitaalronde bij het zorgvastgoedfonds gestart. 

Ander nieuws

industrie

Jubileum 2026 ✨ 10 jaar Anders Invest ✨ Ons jubileum was een moment van terugkijken én vooruitdenken. Gert Jan Huisman opende de avond met een inspirerende terugblik op tien jaar Anders Invest: ondernemerschap, groei en samenwerken aan duurzame waarde. Daarna doken we de actualiteit in. Joris Luyendijk en Raymond Mens gingen met elkaar en de zaal in gesprek over democratie, geopolitiek en onze rol in een wereld vol onzekerheid. Foppe de Haan sloot af met een krachtige les: goed leiderschap maakt altijd het verschil; mensgericht in aanpak, compromisloos op het resultaat. Voor landen, organisaties en teams. De avond werd vakkundig en intelligent begeleid door moderator Vincenza La Porta. Tussen de inhoudelijke gesprekken door zorgden AI‑gecreëerde komische filmpjes – gebaseerd op uitspraken van wereldleiders over Anders Invest – voor lucht, relativering en een glimlach. Al 10 jaar staat bij Anders Invest één overtuiging centraal: het beste uit mensen en ondernemingen halen door waarden gedreven samenwerking. Met visie, vertrouwen en verantwoordelijkheid. Op naar de volgende tien jaar.

Lees verder

26 januari 2026

industrie

Anders Invest participeert in Genap Anders Invest heeft een 49% participatie gerealiseerd in Genap uit ’s-Heerenberg. Genap realiseert maatwerk folieconstructies en wateropslagsystemen voor tuinbouw, landbouw en GWW. De onderneming heeft een jaarlijkse omzet van circa € 25 miljoen en biedt werk aan ruim 100 medewerkers. Genap is al decennialang een toonaangevende speler in de wereld van water- en vloeistofopslag. Vanuit het hoofdkantoor en de productiefaciliteit in ’s-Heerenberg en de tweede productielocatie in Steenwijk werkt het bedrijf aan hoogwaardige folieconstructies die overal ter wereld worden ingezet. Dat varieert van watersilo’s en -bassins voor de glastuinbouw tot afdichtingsconstructies voor omvangrijke infrastructuurprojecten en mestopslagsystemen in de agrarische sector. De kracht van Genap zit in de combinatie van eigen materiaalverwerking, vakmanschap en technische diepgang. Kunststoffen als HDPE en LLDPE worden in eigen huis verwerkt en uitgebreid getest in het laboratorium, waar R&D en gecertificeerde lasprocessen zorgen voor een constante en aantoonbare kwaliteit. Binnen de GWW-sector werkt Genap aan grote infrastructurele projecten, van wegen en tunnels tot  de afdichting van stortplaatsen. Het bedrijf brengt daarbij enorme oppervlakten waterkerende geomembranen aan, soms meer dan 100.000 m² per project. Genap onderscheidt zich vooral door een expertise die maar weinig partijen beheersen: het vakkundig aanbrengen van deze waterkerende lagen in natte omstandigheden. Genap levert en monteert zijn systemen wereldwijd, ondersteund door een netwerk van eigen vestigingen en partners. Voor de internationale tuinbouwmarkt beschikt het bedrijf over lokale productie en installatie in o.a. Canada en Mexico. Daardoor blijven levertijden kort en kunnen projecten in die regio’s direct en efficiënt worden begeleid. In de landbouwsector levert het bedrijf al tientallen jaren betrouwbare systemen voor mestopslag. Deze oplossingen sluiten aan op de steeds strengere regelgeving en spelen een belangrijke rol bij het voorkomen van geur- en CO2-emissies. Dick van Regteren blijft aan als algemeen directeur en aandeelhouder. Met de deelname van Anders Invest Genap zich op verdere professionalisering van de organisatie, uitbreiding van de internationale productiecapaciteit en doorontwikkeling van oplossingen voor water- en mestopslag en folieconstructies voor de GWW-sector.

Lees verder

08 januari 2026


Al het nieuws