Nieuws

industrie

29 november 2016

Anders Invest koopt Bos Machines

Het Anders Invest Evergreen Fund heeft op 17 november j.l. een 100% belang verworven in Bos Machines B.V. te Vianen. De aandelen zijn overgenomen van de inmiddels 70 jaar oude oprichter en directeur Maarten Bos.

 

De onderneming is zeer succesvol in het ontwikkelen, assembleren en verkopen van computergestuurde houtbewerkingsmachines voor de kozijnindustrie. Met circa 30 medewerkers en een winstgevende omzet van 10 miljoen is Bos marktleider. Klik op de link voor een filmpje om een eerste indruk te krijgen van deze onderneming.

 

Bos Machines is begonnen in 1985 als distributeur van houtbewerkingsmachines en introduceerde in 1990 haar eigen merk BMH dat inmiddels is uitgegroeid tot het enige Nederlandse A-merk. In 2009 werd de Windowmaster geïntroduceerd, het eerste compleet computergestuurde bewerkingscentrum. In de jaren na 2009 is de onderneming sterk gegroeid, ook in België, en is het productportfolio uitgebreid met innovaties zoals een lijmrobot, automatische opsluitbanken en RFID-chips per kozijnelement. Daardoor is Bos in

staat een complete kozijnfabriek uit te rusten met volledig geautomatiseerde 24-uursproductie. Een voorbeeld van de nauwe klantrelaties is te zien in het volgende filmpje.

Anders Invest ziet groeipotentieel in service, internationalisering en aangrenzende machine-types. Theo van Stuijvenberg, aankomend partner bij Anders Invest, treedt aan als algemeen directeur en Gerald van Kooten wordt investment manager. Met Maarten Bos is afgesproken dat hij nog enige tijd als adviseur aan de onderneming verbonden blijft.

Ander nieuws

industrie

Anders Invest koopt Van Meirvenne Anders Invest heeft deze week draadtrekkerij Van Meirvenne uit Beveren (België) overgenomen. De onderneming realiseerde in 2022 een omzet van circa € 50 miljoen en biedt werk aan ruim 20 medewerkers. Anders Invest is sinds juni 2022 al aandeelhouder van draadtrekkerij Noord Nederlandse Draad Industrie uit Dokkum. Het familiebedrijf is opgericht in 1955 en ondertussen is met directeur en aandeelhouder Nick van Meirvenne de derde generatie actief. Van Meirvenne produceert met haar uitgebreide en vergaand geautomatiseerde machinepark staven en rollen koudgetrokken draadstaal. De producten worden toegepast in betonwapening en klanten zijn met name betonproducenten en bouwbedrijven in België en Nederland. Anders Invest verwierf in juni 2022 de aandelen in draadtrekkerij Noord Nederlandse Draad Industrie (NNDI) uit Dokkum. NNDI en Van Meirvenne vallen vanaf nu gezamenlijk onder Draad Industrie Holding B.V. en zullen intensief samenwerken waar dat passend is. NNDI en Van Meirvenne kunnen bijvoorbeeld gebruik maken van elkaars productiecapaciteit en kennis. De twee bedrijven bieden een breed portfolio van draadstaalproducten; van blank getrokken draad tot en met wapeningsstaal. De aandelen in Van Meirvenne zijn overgenomen van Nick van Meirvenne. Samen met mede-directeur Dieter Goeminne verbindt hij zich voor de lange termijn als minderheidsaandeelhouder en voeren zij met de recent aangestelde directeur van NNDI, Ernst Dijkstra, het management over de combinatie van beide bedrijven.

Lees verder

15 maart 2023

industrie

Willem Drissen Investment manager Leuk nieuws! Willem Drissen, inmiddels alweer bijna 5 jaar bij Anders Invest werkzaam heeft zijn welverdiende promotie gekregen tot Investment Manager. Willem is investment manager bij Vormenfabriek (Tilburg) en Brabant Groep (Oosterhout). Gefeliciteerd en we hopen nog vele jaren met deze topper samen te werken!  

Lees verder

09 maart 2023


Al het nieuws