Nieuws

industrie

09 september 2019

Anders Invest verwerft belang in Solex

Anders Invest heeft met haar mede-aandeelhouders van Mosman een controlerend belang in Solex Thermal Science Inc. verworven. Solex, gevestigd in Calgary, Canada, is net als Mosman actief in de productie en verkoop van indirecte warmtewisselaars voor bulkstortgoed. De expertise van Solex en Mosman worden gecombineerd, zodat ze optimale prestaties voor hun klanten kunnen bereiken.

 

Solex is een wereldleider in de ontwikkeling en verkoop van indirecte warmtewisselaars voor bulkstortgoed. Naast de toepassing in productieprocessen van suiker, oliehoudende zaden en kunstmest heeft Solex warmtewisselaars ontwikkeld voor een breed scala aan andere productieprocessen, bijvoorbeeld voor koffiebonen, gietzand en energieopslagmedia. Het bedrijf heeft veel expertise op het gebied van productontwikkeling en heeft een wereldwijd actief verkoopteam.

 

In zijn meer dan 25-jarig bestaan ​​heeft Solex zijn positie als marktleider op het gebied van warmtewisselaars in bulkstortgoed behouden. Vanwege de toenemende aandacht voor energieverbruik van de productieprocessen en de gewenste hoge kwaliteit en consistentie van product-output, worden indirecte warmtewisselaars in steeds meer productieprocessen gebruikt. In de afgelopen jaren heeft Solex zwaar geïnvesteerd in de ontwikkeling van zijn technologie voor toepassingen in een breed scala aan bulkstortgoederen.

 

Solex en Mosman zullen hun krachten bundelen om hun klanten optimale oplossingen te bieden. De locaties in Calgary Canada en Haaksbergen Nederland blijven actief en door de combinatie van capaciteit kunnen Solex en Mosman hun klanten beter bedienen met producten en diensten. Als gevolg van de combinatie van de bedrijven zal de productie van de warmtewisselaars worden geconcentreerd in de Mosman faciliteit in Haaksbergen en de verwachting is dat deze productielocatie zal worden uitgebreid.

Ander nieuws

industrie

Anders Invest participeert in Straatman Anders Invest heeft een 51% participatie gerealiseerd in producent van balkonhekken en balustrades Straatman uit Varsseveld . De onderneming heeft een jaarlijkse omzet van € 20 tot € 25 miljoen en biedt werk aan bijna 100 mensen. Straatman Building Smart Connections, opgericht in 1991, is gespecialiseerd in balustraden en trappen voor appartementencomplexen. De onderneming uit Varsseveld ontwerpt, produceert en installeert op seriematige wijze maatwerkoplossingen die veiligheid, innovatie en visuele aantrekkingskracht combineren.  Door alle stappen in het proces zoveel mogelijk te digitaliseren en automatiseren, van 3D engineering tot en met productie, lukt het de onderneming met korte installatietijden op locatie strak geregisseerde bouwprocessen te realiseren. Door deze expertise is de onderneming sterk in appartementencomplexen waar grote aantallen en variëteiten binnen een kort tijdsbestek moeten materialiseren. Sinds 2017 verdrievoudigde de omzet en wist zij haar marktaandeel te vergroten met name bij grote Nederlandse bouwbedrijven.   Anders Invest participeert voor 51% naast de twee zittende aandeelhouders. Albert ten Wolde (59 jaar), sinds 1999 betrokken bij Straatman is de drijvende kracht achter innovatie en productontwikkeling. Bart Peters (39 jaar) startte in 2006 als project-engineer en vervulde daarna diverse sleutelrollen binnen het bedrijf. Hij is sterk in het optimaliseren van processen en het versterken van teams en gaat de rol van algemeen directeur vervullen. Samen combineren Albert en Bart innovatiekracht met een scherpe focus op schaalbaarheid en productiviteit. Met de participatie van Anders Invest kan de onderneming op de lange termijn invulling blijven geven aan haar groeiambities.

Lees verder

17 november 2025

industrie

Anders Invest verkrijgt AIFMD-vergunning Anders Invest is verheugd te kunnen melden dat het op 25 september 2025 van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) een vergunning heeft verkregen onder de Alternative Investment Fund Managers Directive (AIFMD). Met deze vergunning zijn we officieel erkend als beheerder van alternatieve beleggingsinstellingen en voldoen we aan de strenge Europese regelgeving op het gebied van transparantie, risicobeheer en beleggersbescherming. De vergunning stelt ons in staat de bestaande fondsen verder te ontwikkelen en nieuwe beleggingsfondsen te introduceren. Op dit moment beheert Anders Invest zes actieve fondsen met een totaal geïnvesteerd vermogen van bijna EUR 600 miljoen bijeengebracht door circa 900 investeerders. We zijn trots op deze stap en kijken ernaar uit om, binnen dit gereguleerde kader, verder te bouwen aan langdurige relaties met onze investeerders.

Lees verder

16 oktober 2025


Al het nieuws