Nieuws

industrie

20 januari 2017

Tweede kapitaalronde brengt Anders Invest Evergreen Fund op € 18 miljoen

Het Anders Invest Evergreen Fund heeft bij haar tweede kapitaalronde een bedrag van €8 miljoen opgehaald en komt daarmee op €18 miljoen.  Evenals de eerste ronde in maart 2016 was de tweede ronde royaal overtekend. De zittende investeerders namen het grootste deel voor hun rekening waardoor er slechts beperkt ruimte was voor nieuwe toetreders. In verband met het grote aantal investeringskansen is het waarschijnlijk dat het fonds in het tweede kwartaal van 2017 zal groeien tot €23 á 25 miljoen. De doelstelling voor de komende 2-3 jaar is om in meerdere kapitaalrondes te groeien naar €40 á 50 miljoen. Het fondsmanagement heeft inmiddels voor eigen rekening €1,8 miljoen geïnvesteerd.

Het fondsmanagement stelde zich in december tot doel in de tweede ronde tussen €5 en €8 miljoen op te halen. Na enkele dagen werd de aanmelding gesloten omdat de bovengrens was bereikt en op 20 januari 2017 is de tweede closing afgerond. Het fonds heeft inmiddels 60 investeerders achter zich; overwegend actieve DGA’s of ex-ondernemers. Hiermee is een krachtig netwerk ontstaan dat investeringskansen aandraagt en ondersteuning biedt aan de portfolio-bedrijven. Anders Invest organiseert jaarlijks meerdere events op de productielocaties, zodat er een band tussen investeerders en bedrijven ontstaat.

 Het fonds heeft meerderheidsbelangen in drie bedrijven - Bos Machines (100%), gAvilar (60%) en Kiekens (60%) - en minderheidsbelangen in Metalura (40%) en Stackdoor (40%). Jaarlijks investeert het fonds in circa drie technische bedrijven met bewezen trackrecord. Binnenkort wordt een 6e investering verwacht, die zeer goed past binnen de focus op MKB bedrijven in de maakindustrie. Het team van Anders Invest, dat inmiddels uit zes personen bestaat, voegt waarde toe door haar industriële ervaring en netwerk. De snelle groei laat zien dat er zowel bij investeerders als bij MKB-bedrijven grote behoefte bestaat aan participatiemaatschappijen met een langetermijnvisie, een waardengerichte benadering en actieve ondersteuning van de bedrijven. Anders Invest wil hierin vooroplopen en laten zien dat lange-termijn investeren uiteindelijk zal zorgen voor betere rendementen.

Ander nieuws

industrie

Jubileum 2026 ✨ 10 jaar Anders Invest ✨ Ons jubileum was een moment van terugkijken én vooruitdenken. Gert Jan Huisman opende de avond met een inspirerende terugblik op tien jaar Anders Invest: ondernemerschap, groei en samenwerken aan duurzame waarde. Daarna doken we de actualiteit in. Joris Luyendijk en Raymond Mens gingen met elkaar en de zaal in gesprek over democratie, geopolitiek en onze rol in een wereld vol onzekerheid. Foppe de Haan sloot af met een krachtige les: goed leiderschap maakt altijd het verschil; mensgericht in aanpak, compromisloos op het resultaat. Voor landen, organisaties en teams. De avond werd vakkundig en intelligent begeleid door moderator Vincenza La Porta. Tussen de inhoudelijke gesprekken door zorgden AI‑gecreëerde komische filmpjes – gebaseerd op uitspraken van wereldleiders over Anders Invest – voor lucht, relativering en een glimlach. Al 10 jaar staat bij Anders Invest één overtuiging centraal: het beste uit mensen en ondernemingen halen door waarden gedreven samenwerking. Met visie, vertrouwen en verantwoordelijkheid. Op naar de volgende tien jaar.

Lees verder

26 januari 2026

industrie

Anders Invest participeert in Genap Anders Invest heeft een 49% participatie gerealiseerd in Genap uit ’s-Heerenberg. Genap realiseert maatwerk folieconstructies en wateropslagsystemen voor tuinbouw, landbouw en GWW. De onderneming heeft een jaarlijkse omzet van circa € 25 miljoen en biedt werk aan ruim 100 medewerkers. Genap is al decennialang een toonaangevende speler in de wereld van water- en vloeistofopslag. Vanuit het hoofdkantoor en de productiefaciliteit in ’s-Heerenberg en de tweede productielocatie in Steenwijk werkt het bedrijf aan hoogwaardige folieconstructies die overal ter wereld worden ingezet. Dat varieert van watersilo’s en -bassins voor de glastuinbouw tot afdichtingsconstructies voor omvangrijke infrastructuurprojecten en mestopslagsystemen in de agrarische sector. De kracht van Genap zit in de combinatie van eigen materiaalverwerking, vakmanschap en technische diepgang. Kunststoffen als HDPE en LLDPE worden in eigen huis verwerkt en uitgebreid getest in het laboratorium, waar R&D en gecertificeerde lasprocessen zorgen voor een constante en aantoonbare kwaliteit. Binnen de GWW-sector werkt Genap aan grote infrastructurele projecten, van wegen en tunnels tot  de afdichting van stortplaatsen. Het bedrijf brengt daarbij enorme oppervlakten waterkerende geomembranen aan, soms meer dan 100.000 m² per project. Genap onderscheidt zich vooral door een expertise die maar weinig partijen beheersen: het vakkundig aanbrengen van deze waterkerende lagen in natte omstandigheden. Genap levert en monteert zijn systemen wereldwijd, ondersteund door een netwerk van eigen vestigingen en partners. Voor de internationale tuinbouwmarkt beschikt het bedrijf over lokale productie en installatie in o.a. Canada en Mexico. Daardoor blijven levertijden kort en kunnen projecten in die regio’s direct en efficiënt worden begeleid. In de landbouwsector levert het bedrijf al tientallen jaren betrouwbare systemen voor mestopslag. Deze oplossingen sluiten aan op de steeds strengere regelgeving en spelen een belangrijke rol bij het voorkomen van geur- en CO2-emissies. Dick van Regteren blijft aan als algemeen directeur en aandeelhouder. Met de deelname van Anders Invest Genap zich op verdere professionalisering van de organisatie, uitbreiding van de internationale productiecapaciteit en doorontwikkeling van oplossingen voor water- en mestopslag en folieconstructies voor de GWW-sector.

Lees verder

08 januari 2026


Al het nieuws