Nieuws

07 augustus 2019

Anders Invest koopt Van Dam Machines

Anders Invest heeft op 6 augustus j.l. Van Dam Machines uit Amsterdam overgenomen. Van Dam, opgericht in 1962 is inmiddels één van de grootste spelers ter wereld in de productie en verkoop van bedrukkingsmachines voor plastic en papieren bekers en bakjes, met name voor de voedingsmiddelenindustrie. De onderneming heeft een omzet van € 15-20 miljoen en biedt werk aan ruim 60 mensen. Het is voor Anders Invest de 16e investering in haar industrieportfolio.

 

Van Dam is koploper in de wereld op het gebied van engineering, productie en service van bedrukkingsmachines van plastic en papieren verpakkingen. De onderneming heeft wereldwijd bedrukkers en producenten van verpakkingsmaterialen voor de voedingsmiddelenindustrie als klant. In haar bijna 60-jarige bestaan heeft de onderneming een grote installed-base opgebouwd van enkele duizenden machines die soms tot wel 20 jaar mee gaan, wat uitzonderlijk is in deze industrie. Mede hierdoor heeft Van Dam een uiterst sterke naam in de markt.

 

Van Dam heeft in nauwe samenwerking met een inktleverancier en de grootste klant een zogenaamde In-Direct Flexo (IDF) technologie ontwikkeld waarbij de machines met de 4 CMYK-kleuren alle benodigde kleuren kunnen drukken met een hogere resolutie dan de conventionele dry-offset technologie en toch eenzelfde snelheid. Omsteltijden en batch-groottes kunnen hierdoor significant worden teruggebracht. Bij het bedrukken van papieren verpakkingsmaterialen is IDF de enige technologie die in staat is om op economische wijze de verpakkingen van hoge kwaliteit bedrukking te voorzien. Wij verwachten dat de markt voor papieren verpakkingen vanwege haar duurzame imago zal groeien.

 

Van Dam assembleert de machines in haar fabriek in Amsterdam en verkoopt deze vanuit Nederland en haar Amerikaanse verkoopvestiging in Fairfield aan een wereldwijde klantenkring. De aandelen zijn overgenomen van directeur René Jepma, sinds 2009 eigenaar van Van Dam. De onderneming kenmerkt zich door een indrukwekkende technische expertise en een sterk loyaal en innovatief team. Anders Invest ziet er naar uit een bijdrage te mogen leveren aan deze mooi onderneming. Van Dam is een goede toevoeging aan onze portefeuille waarin al meer machinebouw zit en bevindt zich in een robuust conjunctuursegment. 

Ander nieuws

industrie

Sieger Volkers partner bij het Industriefonds We zijn verheugd te melden dat Sieger Volkers partner is geworden bij het Anders Invest Industrie Fonds. Sieger is al lang betrokken bij Anders Invest; eerst als directeur van De Waal Staal waarbij hij succesvol invulling heeft gegeven aan de opvolging van de DGA. Vanaf 2022 is hij in dienst van Anders Invest zelf en als investment manager betrokken bij een heel aantal bedrijven uit de portfolio. Door zijn kennis en ervaring bij het besturen en ondernemen in de maakindustrie is hij een waardevolle sparringspartner voor de directies van onze deelnemingen. De stap naar partner is dan ook niet meer dan passend.

Lees verder

28 maart 2025

vastgoed

Nieuwe locatie voor De Herbergier in Dodewaard Op 26 februari 2025 heeft de levering plaatsgevonden voor de nieuwbouwrealisatie voor zorgformule De Herbergier in Dodewaard (Gemeente Neder-Betuwe). Deze locatie betreft de tweede samenwerking tussen De Herbergier (huurder Stichting Onroerend Goed De Drie Notenboomen) en Anders Invest Zorgvastgoed Fonds. Maurits Jansen, Partner bij Anders Invest: “In de afgelopen 2 jaar lag de focus met name op het optimaliseren van de reeds opgebouwde portefeuille. Met De Herbergier werken we al samen in Gemeente Vught en we zijn blij dat we wederom met een reeds bestaande huurder de samenwerking kunnen uitbreiden naar deze nieuwe locatie in Dodewaard.” Farshad Boin, Manager Vastgoed bij Anders Invest: “Deze locatie is een mooi voorbeeld van een langjarige samenwerking tussen bekende projectpartners. Gezamenlijk met ontwikkelaar Vrijborg is opgetrokken om hier voor alle partijen een succes te maken.” De kleinschalige woonvoorzieningen voor 20 ouderen met dementie wordt naar verwachting in de zomer van 2026 opgeleverd. De realisatie is in handen van bouwbedrijf Van Rennes Groep. Mark I.H. Hassink, Directeur bij Vrijborg; “Als zorgvastgoedontwikkelaar zijn wij blij met de samenwerking, ondanks best wat tegenslagen en een intensief participatietraject met de omwonenden heeft Anders Invest altijd vertrouwen gehouden in de goede afloop. Dat vertaalt zich nu in een prachtig nieuw woonzorghuis voor De Herbergier, goed ingepast in de woonwijk en op loopafstand van alle voorzieningen in het centrum van Dodewaard.” Eric Kahle, Directeur Vastgoed bij franchiseorganisatie De Drie Notenboomen: “Nederland telt inmiddels 55 Herbergiers. Een nieuwe locatie opstarten blijft een bijzondere mijlpaal. De samenwerking met Vrijborg verloopt zeer positief. Daarbij combineren we innovatiekracht met concrete stappen op het gebied van verduurzaming. Samen bouwen we in Dodewaard aan een warme, nieuwe plek waar mensen met geheugenproblemen zich écht thuis voelen.”

Lees verder

11 maart 2025


Al het nieuws