Nieuws

industrie

09 maart 2021

Participatie in IEO Transformatoren


Anders Invest heeft op 9 maart een 60% participatie gerealiseerd in IEO Transformatoren uit Breda. IEO, opgericht in 1945, produceert en verkoopt distributietransformatoren voor elektriciteitsnetwerken. De onderneming heeft een omzet van meer dan € 35 miljoen en biedt werk aan ruim 70 mensen. Het is voor Anders Invest de 20e deelneming in haar industriefonds.

IEO (website)  is sinds de oprichting in 1945 uitgegroeid tot een toonaangevend productiebedrijf op het gebied van distributietransformatoren en de enige Nederlandse fabrikant. Klanten van IEO zijn netwerkbeheerders en meetbedrijven die de transformatoren installeren en beheren, bijvoorbeeld in woonwijken, voor windmolens, zonneparken, laadstations voor elektrische auto’s en industrieterreinen. De energietransitie betekent sterk toenemende elektrificering. In Nederland en de rest van Europa is verdere uitbreiding en verzwaring van het elektriciteitsnetwerk noodzakelijk. Distributietransformatoren van IEO spelen daarin een belangrijke rol. De onderneming beschikt in Breda over een moderne productiefaciliteit waarin de kernen van transformatoren worden gewikkeld, geassembleerd en getest.  Dankzij jarenlange ervaring en continue doorontwikkeling produceert IEO transformatoren met zeer lage verliezen en hoge efficiëntie. Anders Invest heeft met haar deelneming in gAvilar reeds in 2015 ingezet op een rol in de energietransitie op het gebied van gas (zoals biogas en waterstof) en is zeer verheugd om ook aan de elektriciteitskant een relevante rol te kunnen gaan spelen. 

Anders Invest heeft haar 60% belang verworven van de familie Patel die sinds 1984 als aandeelhouder verbonden is aan IEO. De familie zocht een partner met een lange termijn horizon die een rol wilde spelen bij verdere professionalisering en groei van de onderneming. De directie van de onderneming blijft ongewijzigd. Anders Invest en de familie Patel zien ernaar uit om het bedrijf verder te brengen, samen met het aanwezige sterke en kundige team. 

Ander nieuws

industrie

Anders Invest verkrijgt AIFMD-vergunning Anders Invest is verheugd te kunnen melden dat het op 25 september 2025 van de Autoriteit Financiële Markten (AFM) een vergunning heeft verkregen onder de Alternative Investment Fund Managers Directive (AIFMD). Met deze vergunning zijn we officieel erkend als beheerder van alternatieve beleggingsinstellingen en voldoen we aan de strenge Europese regelgeving op het gebied van transparantie, risicobeheer en beleggersbescherming. De vergunning stelt ons in staat de bestaande fondsen verder te ontwikkelen en nieuwe beleggingsfondsen te introduceren. Op dit moment beheert Anders Invest zes actieve fondsen met een totaal geïnvesteerd vermogen van bijna EUR 600 miljoen bijeengebracht door circa 900 investeerders. We zijn trots op deze stap en kijken ernaar uit om, binnen dit gereguleerde kader, verder te bouwen aan langdurige relaties met onze investeerders.

Lees verder

16 oktober 2025

industrie

Sieger Volkers partner bij het Industriefonds We zijn verheugd te melden dat Sieger Volkers partner is geworden bij het Anders Invest Industrie Fonds. Sieger is al lang betrokken bij Anders Invest; eerst als directeur van De Waal Staal waarbij hij succesvol invulling heeft gegeven aan de opvolging van de DGA. Vanaf 2022 is hij in dienst van Anders Invest zelf en als investment manager betrokken bij een heel aantal bedrijven uit de portfolio. Door zijn kennis en ervaring bij het besturen en ondernemen in de maakindustrie is hij een waardevolle sparringspartner voor de directies van onze deelnemingen. De stap naar partner is dan ook niet meer dan passend.

Lees verder

28 maart 2025


Al het nieuws