Nieuws

industrie

18 mei 2022

Anders Invest koopt Royal Leerdam

Het Anders Invest Industrie Fonds heeft getekend voor een 100% participatie in Royal Leerdam, de bekendste producent van wijnglazen in Nederland. De onderneming produceert tafelglas voor de Europese markt vanuit Nederland en Portugal (Crisal). De groep heeft een omzet van circa € 120 miljoen en biedt werk aan meer dan 600 medewerkers in Nederland en Portugal.

Het bijna 150 jaar oude Royal Leerdam fuseerde in 2005 met het in 1944 opgerichte Crisal Cristalaria Automática uit Portugal en is inmiddels uitgegroeid tot een top 5 speler in de Europese markt op het gebied van tafelglas. De onderneming met hoofdkantoor in Leerdam opereert vanuit de productielocaties in Leerdam en Marinha Grande in Portugal. Het distributiecentrum is gevestigd in Gorinchem.

In de jaren ’70 werd het bedrijf overgenomen door BSN, het latere Danone, die het vervolgens in 1995 verkocht aan private equity partij CVC. In 2003 werd de onderneming verkocht aan de Amerikaanse tafelglas producent Libbey Glass LCC. Libbey heeft besloten de Europese activiteiten af te stoten om zich meer te kunnen richten op haar Amerikaanse thuismarkt. Na een halve eeuw komt dit industriële erfgoed weer in Nederlandse handen. Het managementteam van Royal Leerdam  blijft betrokken bij de onderneming en investeert mee als aandeelhouder. Libbey en Royal Leerdam behouden nog een commerciële samenwerking.

Royal Leerdam en Crisal bedienen klanten in de detailhandel, groothandel en horeca met eigen merken en onder private label. Het merk Royal Leerdam is te koop bij alle grote retailers in Europa, Australië, Midden-Oosten, en Zuid-Afrika. In Nederland zijn bekende verkooppunten Blokker, Action, Sligro, Hanos en Makro.

Anders Invest heeft het doel om Royal Leerdam tot duurzaamheidskoploper van haar industrie te maken. De glasfabriek in Nederland is al uitgerust met de meest energiezuinige ovens uit de industrie. Door gebruik van 100% zuurstof is de verbranding zeer efficiënt en wordt uitstoot van stikstof sterk verminderd. Voor de locatie in Portugal heeft Anders Invest al goedkeuring gegeven op de plaatsing van vergelijkbare moderne efficiënte ovens die tevens deels op elektriciteit functioneren. Daarnaast wordt met actieve deelname in proefprojecten gekeken naar de mogelijkheden om aardgas te gaan vervangen door waterstof.

Anders Invest investeert in Royal Leerdam een substantieel deel van haar recent afgeronde en fors overtekende kapitaalronde van € 40 miljoen. Daarnaast doen er ruim 100 investeerders uit de Anders Invest fondsen mee in een co-investeringsfond bij Royal Leerdam waarmee zij rechtstreeks en naast het Industriefonds in het bedrijf investeren. Deze deal is de grootste tot nu toe uit de geschiedenis van Anders Invest.

Ander nieuws

industrie

Sieger Volkers partner bij het Industriefonds We zijn verheugd te melden dat Sieger Volkers partner is geworden bij het Anders Invest Industrie Fonds. Sieger is al lang betrokken bij Anders Invest; eerst als directeur van De Waal Staal waarbij hij succesvol invulling heeft gegeven aan de opvolging van de DGA. Vanaf 2022 is hij in dienst van Anders Invest zelf en als investment manager betrokken bij een heel aantal bedrijven uit de portfolio. Door zijn kennis en ervaring bij het besturen en ondernemen in de maakindustrie is hij een waardevolle sparringspartner voor de directies van onze deelnemingen. De stap naar partner is dan ook niet meer dan passend.

Lees verder

28 maart 2025

vastgoed

Nieuwe locatie voor De Herbergier in Dodewaard Op 26 februari 2025 heeft de levering plaatsgevonden voor de nieuwbouwrealisatie voor zorgformule De Herbergier in Dodewaard (Gemeente Neder-Betuwe). Deze locatie betreft de tweede samenwerking tussen De Herbergier (huurder Stichting Onroerend Goed De Drie Notenboomen) en Anders Invest Zorgvastgoed Fonds. Maurits Jansen, Partner bij Anders Invest: “In de afgelopen 2 jaar lag de focus met name op het optimaliseren van de reeds opgebouwde portefeuille. Met De Herbergier werken we al samen in Gemeente Vught en we zijn blij dat we wederom met een reeds bestaande huurder de samenwerking kunnen uitbreiden naar deze nieuwe locatie in Dodewaard.” Farshad Boin, Manager Vastgoed bij Anders Invest: “Deze locatie is een mooi voorbeeld van een langjarige samenwerking tussen bekende projectpartners. Gezamenlijk met ontwikkelaar Vrijborg is opgetrokken om hier voor alle partijen een succes te maken.” De kleinschalige woonvoorzieningen voor 20 ouderen met dementie wordt naar verwachting in de zomer van 2026 opgeleverd. De realisatie is in handen van bouwbedrijf Van Rennes Groep. Mark I.H. Hassink, Directeur bij Vrijborg; “Als zorgvastgoedontwikkelaar zijn wij blij met de samenwerking, ondanks best wat tegenslagen en een intensief participatietraject met de omwonenden heeft Anders Invest altijd vertrouwen gehouden in de goede afloop. Dat vertaalt zich nu in een prachtig nieuw woonzorghuis voor De Herbergier, goed ingepast in de woonwijk en op loopafstand van alle voorzieningen in het centrum van Dodewaard.” Eric Kahle, Directeur Vastgoed bij franchiseorganisatie De Drie Notenboomen: “Nederland telt inmiddels 55 Herbergiers. Een nieuwe locatie opstarten blijft een bijzondere mijlpaal. De samenwerking met Vrijborg verloopt zeer positief. Daarbij combineren we innovatiekracht met concrete stappen op het gebied van verduurzaming. Samen bouwen we in Dodewaard aan een warme, nieuwe plek waar mensen met geheugenproblemen zich écht thuis voelen.”

Lees verder

11 maart 2025


Al het nieuws