Nieuws

industrie

06 december 2022

Rien Wisse start bij het Anders Invest Industrie Fonds

Per 1 januari 2023 zal Rien Wisse starten als Investment Director bij het Anders Invest Industrie Fonds. Hij heeft 20 jaar ervaring als CEO van BUVA, een innovatief bedrijf op het gebied van hang- en sluitwerk van deuren en ramen, woningventilatie en duurzame verwarmingsconcepten. Door de transitie van producten-verkoop naar verkoop van energie-concepten groeide BUVA in zijn tijd van € 25 naar bijna € 70 miljoen omzet per jaar. 

Rien brengt relevante operationele ervaring mee vanuit de resultaten die bij BUVA werden gerealiseerd:

 

Daarvoor werkte Rien ruim 10 jaar bij Alcoa Bouw Groep in management functies van bedrijven die aan de bouw leverden. Zijn achtergrond ligt in HTS Bouwkunde en bedrijfskunde. Binnen het Industriefonds zal hij verantwoordelijk zijn voor bedrijven uit het cluster bouw: Bincx, Topvorm en VIOS.  Rien zal samen met de andere 12 industrie-professionals het Anders Invest Industrie Fonds verder uitbouwen. We zien uit naar zijn komst.

Ander nieuws

industrie

Anders Invest participeert in Genap Anders Invest heeft een 49% participatie gerealiseerd in Genap uit ’s-Heerenberg. Genap realiseert maatwerk folieconstructies en wateropslagsystemen voor tuinbouw, landbouw en GWW. De onderneming heeft een jaarlijkse omzet van circa € 25 miljoen en biedt werk aan ruim 100 medewerkers. Genap is al decennialang een toonaangevende speler in de wereld van water- en vloeistofopslag. Vanuit het hoofdkantoor en de productiefaciliteit in ’s-Heerenberg en de tweede productielocatie in Steenwijk werkt het bedrijf aan hoogwaardige folieconstructies die overal ter wereld worden ingezet. Dat varieert van watersilo’s en -bassins voor de glastuinbouw tot afdichtingsconstructies voor omvangrijke infrastructuurprojecten en mestopslagsystemen in de agrarische sector. De kracht van Genap zit in de combinatie van eigen materiaalverwerking, vakmanschap en technische diepgang. Kunststoffen als HDPE en LLDPE worden in eigen huis verwerkt en uitgebreid getest in het laboratorium, waar R&D en gecertificeerde lasprocessen zorgen voor een constante en aantoonbare kwaliteit. Binnen de GWW-sector werkt Genap aan grote infrastructurele projecten, van wegen en tunnels tot  de afdichting van stortplaatsen. Het bedrijf brengt daarbij enorme oppervlakten waterkerende geomembranen aan, soms meer dan 100.000 m² per project. Genap onderscheidt zich vooral door een expertise die maar weinig partijen beheersen: het vakkundig aanbrengen van deze waterkerende lagen in natte omstandigheden. Genap levert en monteert zijn systemen wereldwijd, ondersteund door een netwerk van eigen vestigingen en partners. Voor de internationale tuinbouwmarkt beschikt het bedrijf over lokale productie en installatie in o.a. Canada en Mexico. Daardoor blijven levertijden kort en kunnen projecten in die regio’s direct en efficiënt worden begeleid. In de landbouwsector levert het bedrijf al tientallen jaren betrouwbare systemen voor mestopslag. Deze oplossingen sluiten aan op de steeds strengere regelgeving en spelen een belangrijke rol bij het voorkomen van geur- en CO2-emissies. Dick van Regteren blijft aan als algemeen directeur en aandeelhouder. Met de deelname van Anders Invest Genap zich op verdere professionalisering van de organisatie, uitbreiding van de internationale productiecapaciteit en doorontwikkeling van oplossingen voor water- en mestopslag en folieconstructies voor de GWW-sector.

Lees verder

08 januari 2026

industrie

Anders Invest participeert in Falkom Anders Invest heeft een belang van 40% verworven in Falkom B.V., een producent van bergingsvoertuigen uit Tiel. De onderneming heeft een jaarlijkse omzet van € 20 tot € 25 miljoen en biedt werk aan bijna 100 mensen. Falkom, opgericht in 1983 en gevestigd in Tiel, ontwerpt en bouwt bergingsvoertuigen voor auto’s en vrachtwagens. Het bedrijf heeft zich ontwikkeld tot een internationale speler met een uitgebreid productportfolio en levert via een netwerk van dealers en directe contacten in heel Europa en daarbuiten. De productie vindt plaats in Nederland en Polen. Falkom levert een compleet aanbod van voertuigen die maximale operationele capaciteit combineren met een lichtgewicht ontwerp. Door haar competenties op het gebied van elektronica, hydrauliek en mechanica is de onderneming in staat truckbedden, kranen en kasten op verschillende vrachtwagenchassis te integreren. Innovatieve constructies zorgen voor optimale kastruimte en een hoogwaardige afwerking, waardoor klanten niet alleen functionele, maar ook esthetisch aantrekkelijke voertuigen ontvangen. Falkom behoudt een sterk management met bewezen groeicapaciteit. Directeur Evert van de Glind, sinds 2015 verantwoordelijk voor de dagelijkse leiding, behoudt een belang van 50%. Ties Aalbers, al jarenlang operationeel verantwoordelijk, verwerft een belang van 10%. Onder leiding van Evert, Ties en het hele team van Falkom is het bedrijf in de afgelopen tien jaar verdrievoudigd in omzet en uitgegroeid tot een van de internationale marktleiders. Met de participatie van Anders Invest kan Falkom haar groeiambities op lange termijn verder realiseren. Het bedrijf blijft zich richten op innovatie, klantgerichtheid en productiviteit.

Lees verder

08 januari 2026


Al het nieuws